Dovolená Chios | Zájezdy Chios

recko-bg-header-title.png
     

Dovolená na Chiu


Chios je velký rodinný ostrov s uvolněnou atmosférou. Nachází se na východní straně Egejského moře, v těsné blízkosti tureckého pobřeží a je spojen trajektem do Cesme, přístavního města v blízkosti tureckého Izmiru. Chios je známý svými středověkými vesnicemi, produkcí pryskyříce mastichy, četnými kláštery včetně Nea Moni, zapsaného na Seznamu světového dědictví UNESCO, i osamocenými plážemi. Při cestě kolem ostrova návštěvníci navštíví místa oplývající skutečnou autentickou krásou, ať už jde o přírodní nebo kulturně-historické zajímavosti. Dovolenou na ostrově Chios už mnoho let vyhledávají především rodiny s dětmi.

Vybrané zájezdy Chios

OdDníKamDop.Str.Cena

Sestavte si vlastní zájezd do Řecka!


 
 

Doprava a ubytování Chios


Většina hotelů na ostrově Chios je soustředěna na plážích v blízkosti hlavního města. Jedny z nejoblíbenějších resortů na ostrově jsou Karfas, Vrondados, Agia Ermioni nebo Agia Fotini. Hotely a apartmány na Chiu si udržují tradiční profil s jednoduchým zařízením. Najdete tu však i luxusní hotely s bazény a wellness centry. V posledních letech se na ostrově rozvíjí agroturistická místa, která nabízí alternativní pohled na dovolenou na Chiu.

          

Foto 1 - Pascal Mages, Foto 2 - Birgit Lutosch, Foto 3 - Jenny

Většina cestujících se samozřejmě na ostrov vydává letecky. Pokud neletíte charterovým letem, nejlepší možnost je cestovat z Prahy přestupem v Athénách nebo si pro odlet vybrat některé z německých letišť. Zajímavou možností může být také let do tureckémo Izmiru a následná cesta lodí na Chios.

Pláže a zábava Chios


Pláže na Chiu mají krásné okolí a čistou vodu. Nejznámější organizované jsou pláže Emporios, Mavra Volia a Karfas. Pokud si na ostrově plánujete vypůjčit automobil, můžete navštívit také odlehlé a neorganizované pláže, ideální pro relaxaci a soukromí. Pláž Emporios Mavros Gialos znamená v překladu "černá pláž" a své jméno dostala podle černých oblázků a písku pocházejících z již zaniklé sopky. Proto se jí také přezdívá "Volcano beach". Mnohými je považována za nejkrásnější pláž na ostrově. Nachází se na jihovýchodním pobřeží ostrova, asi 28 km jihozápadně od hlavního města. Voda je zde křišťálově čistá a poměrně chladná i uprostřed léta. Pláž je obklopena skalami a nízkou vegetací. Nenajdete zde však slunečníky nebo lehátka. Další pláž Karfas byste našli na východním pobřeží, pouze 5 km jižně od hlavního města. Jde o nějvětší turistický resort na ostrově. Pláž má jemný písek, čistou vodu a nabízí vše, co můžete na pláži potřebovat, od lehátek přes slunečníky po vybavení pro vodní sporty. Kolem pláže stojí velké hotely, apartmánové domy i bary, kavárny, kluby a restaurace. 4 km severně od města se rozkládá pláž Vrondados, kterou lze zařadit mezi menší, avšak organizované pláže. Je obklopena vysokými borovicemi. I zde najdete vše, co se vám může na pláži hodit. Velmi krásnou pláží je i Agia Fotini, která se nachází 15 km jižně od města. Tato oblázková pláž má čistou vodu a je částečně organizovaná. Dalšími populárními i méně známými plážemi jsou Trahili, Didima, Lithi, Megas Limnionas, Agia Irini, Apothyka nebo Limnos.

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje