Dovolená Chalkidiki

Informace / Hotely / Letenky / Zájezdy

Více informací Zájezdy na Chalkidiki

Dovolená na Chalkidiki

Písečné pláže a tyrkysové moře


Image

Základní informace

Chalkidiki je populárním cílem návštěvníků jak z České republiky, tak z celé Evropy. Jeho hlavní předností je výborná dostupnost a jako kolébka cestovního ruchu v Řecku disponuje poloostrov vynikající turistickou vybaveností. Oblast Chalkidiki je považována za kolébku cestovního ruchu v Řecku. Nejrozvinutější a turisticky nejznámější částí trojzubce je poloostrov Kassandra (nejzápadnější), kde naleznete ta nejbujařejší letoviska, příkladem mohou být Sani, Fourka, Pefkochori, Polichrono, Kallithea, Chanioti, Afitos, Possidi. Prostřední prst, poloostrov Sithonia, je jako stvořený pro klidnou a romantickou dovolenou. Místní střediska jsou klidnější a menší. Jsou to například letoviska Metamorfosi, Nikiti, Neos, Marmaras, Kalamitsi, Sarti. Poslední výběžek – Athos – je zcela atypický a naopak turisticky neposkvrněný, jelikož se jedná o mnišskou republiku, kam je ženám zapovězen vstup.

Doprava na Chalkidiki

Nejideálnější je přicestovat leteckou dopravou do správního centra Thesaloniki (Soluň), k čemuž můžete využít palub buď Českých aerolinií nebo nízkonákladové dcery Travel Service – Smart Wings. Samozřejmostí je nespočet charterových letů organizovaných cestovními kancelářemi. Cesta z Prahy do Soluně trvá 2 hodiny a hodinky si musíte posunout o hodinu dopředu oproti SEČ.

Ubytování na Chalkidiki

Na poloostrově Chalkidiki se můžete ubytovat v hotelu, penzionu, apartmánu, nebo si pronajmout chatu. Nabídka hotelů je široká, napříč všemi kategoriemi. Od 3 * hotelů se snídaní po 5 * hotely a hotelová střediska s možností stravování all inclusive. Můžete bydlet přímo na pláži, nebo její v blízkosti. Personál bývá přátelský, ostatně jako všichni Řekové, a pokoje hezky upravené a čisté.


Rezervujte si

Rezervujte si hotely, letenky i zájezdy na Chalkidiki za nejlepší ceny!

Pic

Hotely

Vybírejte si z hotelů, apartmánů, vil, hostelů, penzionů i dalších typů ubytování v Řecku za nejlepší ceny!

Najít hotely

Pic

Letenky

Potřebujete levné letenky do Řecka? Není nic jednoduššího než si vybrat z nabídky našich renomovaných partnerů!

Najít letenky

Pic

Zájezdy

Pokud neradi cestujete na vlastní pěst, vyberte si jeden ze zájezdů na Chalkidiki za skvělé ceny!

Najít zájezdy

Pic

Půjčení auta

Pokud si chcete užít bezstarostnou dovolenou a poznat destinaci se vším všudy, podívejte se na nabídku autopůjčoven!

Najít auta