Dovolená Alonissos

Informace / Hotely / Letenky / Zájezdy

Více informací Zájezdy na Alonissos

Dovolená na Alonissu

Pláže, čistá voda a klid


Image

Základní informace

Alonissos není zcela typickým cílem českých turistů. Narozdíl od velkých řeckých ostrovů není vlastně obvyklou destinací pro žádné turisty. Většina turistů na ostrov samozřejmě přijíždí užívat si místní pláže a krásnou přírodu. Jako odměnu dostanou nepřekonatelný klid a uvolněnou atmosféru, který na populárnějších ostrovech budou jen těžko hledat. Další mohou využít procházek v borovicových lesích či četných olivových hájích.

Ubytování na Alonissu

Většina ubytovacích zařízení na ostrově se nachází v hlavní městě a přístavu ostrova Patitiri. I když na ostrově občas narazíte na malé hotely, většinou jde o tradiční studia, apartmány a pokoje bez hotelových služeb. Příjemné tradiční apartmány s dobrým vybavením a pohodlným přístupem na pláž najdete i v přímořských vesnicích okolo přístavu jako Votsi nebo Roussoum Gialos. V některých lepších hotelech najdete i luxusnější vybavení či bazén.


Rezervujte si

Rezervujte si hotely, letenky i zájezdy na Alonissos za nejlepší ceny!

Pic

Hotely

Vybírejte si z hotelů, apartmánů, vil, hostelů, penzionů i dalších typů ubytování v Řecku za nejlepší ceny!

Najít hotely

Pic

Letenky

Potřebujete levné letenky do Řecka? Není nic jednoduššího než si vybrat z nabídky našich renomovaných partnerů!

Najít letenky

Pic

Zájezdy

Pokud neradi cestujete na vlastní pěst, vyberte si jeden ze zájezdů na Alonissos za skvělé ceny!

Najít zájezdy

Pic

Půjčení auta

Pokud si chcete užít bezstarostnou dovolenou a poznat destinaci se vším všudy, podívejte se na nabídku autopůjčoven!

Najít auta

Pláže a zábava na Alonissu

Nejlepší pláže a aktivity na ostrově


Image

Pláže

Nejvíce turistická místa ostrova jsou Patitiri, Votsi a Roussoum Gialos. Posledně jmenované leží jen několik kilometrů od hlavního města. Místo nabízí bohaté turistické zázemí se všemi nezbytnostmi. Místní pláž má malé oblázky a čistou vodu. Po koupání si můžete dát oběd či večeri v místní taverně a ochutnat některý z tradičních pokrmů. Přestože jde o jedno z nejpopulárnějších míst ostrova, udržuje si vysokou míru autenticity. Pokud jde o Votsi, to se nachází asi 2 kilometry severovýchodně od Patitiri. Vesnice se rychle rozrůstá okolo přírodní zátoky a nyní je téměř součástí hlavního města. Většina pláží na ostrově jsou vlastně malé zátoky s křišťálovou vodou a velmi pohodovou, uvolněnou atmosférou. Velmi pěknou a oblíbenou pláží je Agios Dimitros. Vody Severních Sporad jsou známy jako jedny z nejčistších na světě a Alonissos s touto pláží to jen potvrzuje. Jde o jednu z nejvzdálenějších pláží od hlavního města, leží asi 18 km od něj, přesto ale není odloučená. Pokud byste chtěli pláž písečnou, zajeďte si na Chrisi Milia, 5 km od města. Je jednou z mála organizovaných pláží na ostrově, nabízí lehátka, slunečníky i zázemí pro vodní sporty. Pro milovníky přírody je tu pláž Tzortzi Gialos, ležící v zátoce oblkepené borovicovými lesy. Z dalších pláží stojí za zmínku Glyfa, Kokinokastro nebo Lefto Gialos. Nenechte si ujít výlet lodí do Národního mořského parku Alonyssos. Tento park se skládá z malých ostrůvků s exoticky vzhlížející vodou, kde se množí vzácní tuleni středomořští. Kromě relaxaci na pláži jsou nejpopulárnějšími aktivitami turistika, jízda na kole a plachtění.