Chalkidiki | Dovolená Chalkidiki | Zájezdy Chalkidiki

recko-bg-header-title.png
     
 

Pro a proti Chalkidiki


+
 PRO

+ krásné písečné pláže a tyrkysová voda na velké části pobřeží poloostrova
+ na mnoha místech méně turistů a nižší ceny než na populárních řeckých ostrovech 
+ dobré dopravní spojení z České republiky, přímé lety do Soluně

- PROTI
- fakt, že nejde o ostrov může být pro mnohé návštěvníky nevýhodou; méně významných historických památek
- některé pláže u významnějších vesnic mohou být úzké a občas přeplněné
- v případě individuální cesty nutnost dopravit se ze Soluně na místo

Úvodem o Chalkidiki


Poloostrov plný mytologie, historie, hor, pláží a pohostinných lidí. To je Chalkidiki. Turistická oblast oblíbená pro své příjemné klima, dobrou dostupnost a rozmanitost. Chalkidiki se nalézá v jihovýchodní části kraje Makedonie, na severu Řecka. Největším městem na Chalkidiki je Soluň, která je zároveň druhým největším městem celého Řecka. Hlavním městem Chalkidiki je Polygyros, region tvoří administrativně samostatnou prefekturu.

          

Poloostrovu Chalkidiki se přezdívá Poseidonův trojzubec podle jedné řecké báje. Rozzuřený Poseidon prý hodil po místních lidech trojzubec, a tak vznikl celý poloostrov. Jednotlivé výběžky do Egejského moře nesou názvy podle dalších řeckých bohů – jsou jimi Kassandra, Sithonia, Athos. Celý poloostrov je značně hornatý. Od západu k východu se táhne pohoří Holomondas vysoké až 1 165 metrů. Všechny tři výběžky jsou také pokryty pohořími. Nejvýchodnější část poloostrova Athos kulminuje dva tisíce metrů vysokým vrcholem Agion Oros. Na základě historicky-mytologických pramenů žili na poloostrově Chalkidiki obři zvaní Giganti, kteří byli rivaly olympským bohům. Nesmrtelné obry dokázal porazit až syn Diův – Herakles.

Vybrané zájezdy Chalkidiki

OdDníKamDop.Str.Cena

Historie Chalkidiki


Poloostrov 
Chalkidiki nebyl nikdy centrem řeckého impéria, ačkoli právě zde se narodila slavná osobnost antiky – filozof Aristoteles, žák Platóna a učitel Alexandra Velikého. Po rozdělení Velké říše římské připadlo Chalkidiki Říši východořímské (Byzantské), kterou vystřídali Benátčané jako páni regionu. Až v 15.století přišli Turci, kteří této oblasti vládli do roku 1912,kdy bylo Chalkidiki připojeno k nově vzniklému řeckém státu.

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje