Alonissos | Alonnisos | Alonisos

recko-bg-header-title.png
     
 

Pro a proti Alonissos


+
 PRO

+ velmi pěkné, ač oblázkové, pláže s krásnou modrozelenou čistou vodou
+ většina pláží a vesniček je vhodných pro klidnou dovolenou, Alonissos se vyhýbá prudkému rozvoji turismu
+ ostrov si stále zachovává svou autenticitu a krásné přírodní prostředí

- PROTI
- oblázkové pláže nemusí vyhovovat všem turistům
- velmi malý výběr zájezdů od cestovních kanceláří
- složitější dopravní dostupnost, na ostrově se nenachází žádné letiště

Úvodem o Alonissu


Alonissos je ostrov v Egejském moři, ležící blízko ostrova Skopelos ve skupině ostrovů Sporady. Chlubí se bujnou vegetací, borové lesy často dosahují až na některé pláže. Jeho povrch je 64 kilometrů čtverečních a má pouze málo přes 2000 obyvatel, jejichž počet se stále snižuje. Alonissos je ostrovem výjimečné krásy. Jde klidný ostrov, více živo je pouze v jižní oblasti, kde stojí celá řada skromných ​​vesniček s úzkými uličkami, malebnými budovami a rodinnými domky. Hlavním městem ostrova se v roce 1965 stalo Patitiri, kde najdete také přístav nabízející celou řadu dopravních služeb spojujících Alonissos s ostatními blízkými ostrovy.

          
Foto 1 - Dinos, Foto 2 a 3 - Son of Groucho

Zemětřesení v roce 1965 změnilo ostrov jednou provždy, mnoho měst bylo opuštěno a obyvatelé se přesunuli do bezpečnějších oblastí. To je případ také bývalého hlavního města Alonissos (lokálně také Chora), které leží na kopci 4 km západně od Patitiri. Vesnice však již byla znovu postavena a v ničem si nezadá s krásou let minulých. Většina pláží na ostrově je oblázkových a nabízí nevídaný klid a uvolněnou atmosféru i v hlavní sezóně. Nejrušnějšími turistickými místy na ostrově jsou kromě hlavního města Patitiri také Votsi, Roussoum Gialos nebo Steni Vala. Všechny jsou ideální jak pro rodiny s dětmi, tak pro mladé páry.  

Vybrané zájezdy Alonissos

OdDníKamDop.Str.Cena

Historie ostrova Alonissos


Historie Alonissu je ztracena v hlubinách paleolitu, z něhož byly objeveny první stopy obývání. Své současné jméno si Alonissos vzal během prvních let řeckého osvobození a nemá žádnou souvislost se starověkým Alonissosem. Během starověku se osrov nazýval Ikos a Alonissos byl název, který používali již staří Řekové pro sousední ostrov. Podle legendy v průběhu 16. století př. n. l. se Kréťané na ostrovech Ikos a Skopelos představili i s jejich vůdcem, mýtickým Stafylem, který ostrovu představil výrobu vína. Během klasického období obyvatelé Alonissu uctívali boha Poseidona. Ve 3. století obyvatelé přijali křesťanství za své náboženství. V roce 190 př. n. l. byl ostrov obsazen římským loďstvem. Když Frankové obdasili v roce 1204 Konstantinopoli, Alonissos a sousední ostrovy se dostaly pod franskou nadvládu. Spolu se Skopelem se Alonissos v průběhu staletí musel poprat s mnoha dobyvateli. Po obsazení Konstantinopole Turky v roce 1453 byly ostrovy pod vládou Benátské republiky a zůstalo to tak až do roku 1538. Během řecké revoluce v roce 1821 na ostrov připlulo mnoho Řeků z různých míst celé nově zformované země. Spolu s původními obyvateli tvoří současnou populaci Alonissu. Důležitým bodem v nedávné historii Alonissu bylo především silné zemětřesení z roku 1965. Zemětřesení poškodilo většinu domů v hlavním měste a obyvatelé se přesunuli do přístavního Patitiri.

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje